Konferencja prasowa przed LOTOS 71. Rajdem Polski

11 czerwca w Warszawie odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed LOTOS 71. Rajdem Polski, w której udział wzięli, m.in. Robert Kubica, Krzysztof Hołowczyc oraz Andrzej Witkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego (http://www.rajdpolski.pl/pl/galeria/2014/konferencja-prasowa-warszawa-press-conference-warsaw-11062014-piotr-nurczynski).

Podczas konferencji zaprezentowane zostały puchary od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla załogi, która zwycięży w rajdzie.

Swoimi opiniami na temat Rajdu podzieli się Kubica i Hołowczyc:

Robert Kubica – zwycięzca WRC2:

„Rajd Polski z pewnością jest dużym wydarzeniem nie tylko dla kibiców, nie tylko dla organizatorów, ale także dla mnie. Nie ukrywam, że kiedyś chciałem się doczekać Grand Prix Polski Formuły 1, ale niestety życie tak chciało, że Formuły 1 nie było i długo nie będzie w Polsce, chociaż szkoda, ale za to mamy Rajd Polski i to rajd w mistrzostwach świata, w których startuję po raz drugi. Także w Rajdzie Polski będę jechał po raz drugi. W ubiegłym roku to była eliminacja mistrzostw Europy, teraz poszliśmy do góry, to mistrzostwa świata. To będzie dla mnie zupełnie nowy rajd, znam tylko bodajże 10 kilometrów oesowych z ubiegłego roku, chociaż oby warunki też były inne, ponieważ w zeszłym roku pogoda nie dopisywała, nie tylko załogom, ale przede wszystkim kibicom. Miejmy nadzieję, że Rajd Polski będzie dużym sukcesem. To będzie na pewno bardzo duże wydarzenie nie tylko dla mnie i dla Maćka, mojego pilota, ale także dla wszystkich załóg z Polski startujących w tej eliminacji i również dla kibiców oraz wszystkich fanów sportów motorowych w Polsce i na świecie” .

Krzysztof Hołowczyc – trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski:

„Rajd Polski jest dla mnie tak bardzo bliski, tak emocjonalny, że chęć wystartowania w nim może zakłóca pewną logikę moich startów. Od siedmiu czy ośmiu lat uprawiam inną dyscyplinę. Pomimo, że to nadal cztery koła, że mówi się na to rajdy, to cross-country to zupełnie inny styl jazdy, zupełnie inna filozofia i ja na chwilę muszę wskoczyć do pociągu, gdzie chłopaki naprawdę cisną. Dla mnie start w Rajdzie Polski to przede wszystkim fantastyczny kontakt z kibicami, bo raz do roku mogę spotkać się z polskimi kibicami. Może poza Baja Poland bo udało się sprowadzić także Puchar Świata w rajdach terenowych do Polski. Myślę, że Rajd Polski to jest fantastyczny moment, w którym mogę jeszcze raz wsiąść do WRC, próbować złapać taką prędkość jak najlepsi, jak Robert, ale to oczywiście bardzo trudne. Nie ukrywam, że to dla mnie ogromna przyjemność i sytuacja, w której mogę potrenować trochę szybszej dyscypliny, bo rajdy terenowe to wytrzymałość, to maraton. Ja jeżdżę maratony, a nagle muszę być sprinterem, który walczy o każdą sekundę, każdy zakręt, każdy centymetr drogi. Mam świadomość swojego miejsca w stawce. Wjechanie w pierwszą dziesiątkę, może trochę głębiej, byłoby satysfakcjonujące i myślę, że w tym kierunku będę jechał. Będę jechał swoim, szybkim jak na siebie tempem, może nie tak szybko, jak kierowcy, którzy będą walczyli o zwycięstwo, ale postaram się z doświadczeniem, które zdobywałem przez lata, zrobić przyzwoity wynik” .

Jest nam niezmierni miło poinformować, że nasza firma jest oficjalnym Partnerem LOTOS 71. Rajdu Polski.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka.
Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się